Futboll

Gjyqtari nga Gjilani do të drejtojë miqësoren Shqipëri – Bullgari

UEFA zgjedh arbitrat shqiptarë për miqësoren Shqipëri-Bullgari në “Air Albania”

Gjyqtarë nga Kosova për miqësoren Shqipëri-Bullgari, e programuar për të martën e 17 tetorit në “Air Albania”.

UEFA ka përzgjedhur një treshe arbitrash dardanë për këtë takim. Kryesor do të jetë Mervan Bejtullahu, i cili do të ndihmohet nga anësorët Edmond Zeqiri dhe Fatmir Sekiraqa.

Ndërkohë që gjyqtari i katërt i ndeshjes së kombëtares kuqezi do të jetë Erjon Bastari, arbitër i kolegjiumit të Tiranës.

You Might Also Like