Futboll

Ja me kë do të përballen Drita dhe Gjilani deri në fund të kampionatit

 

Deri në fund të kampionatit të sivjetmë në Superligën e Kosovës në futboll, Drita do të zhvillojë edhe shtatë ndeshje, përderisa Gjilani do të ketë një ndeshje më pak. Për Dritën mund të thuhet se kampionati ka përfunduar, por ekipi i Dritës është në aso pozite dhe ka ekip të mirë, që do të mund të vendos se kush do të bëhet kampion i Kosovës e kush do të bjerë nga Superliga.

Në pozitë krejt tjetër është Gjilani, që ka përkeqësuar pozitën në tabelë, pas disa ndeshjeve radhazi pa fitore. Gjilani deri në fund do të luftojë për t’i ikur pjesës së poshtme në tabelë, e cila largon dy ekipet e fundit nga Superliga, derisa dy ekipe të tjera në barazh do të ndeshen me ekipin e tretë dhe të katërt në Ligën e Parë të Kosovës.

Sivjet do të jetë një garë tejet interesante si për titull e po ashtu edhe për mbetjen në Superligë. Ja ekipet me të cilat do të përballen skuadrat gjilanase deri në fund të kampionatit:

Java 27

Llapi – Gjilani 2:1

Drita – Drenica

Java 28

Drita – Trepça ‘89

Gjilani – Prishtina

Java 29

Llapi – Drita

Feronikeli – Gjilani

Java 30

Drita – Prishtina

Gjilani – Flamurtari

Java 31

Ballkani – Gjilani

Feronikeli – Drita

Java 32

Gjilani – Liria

Drita – Flamurtari

Java 33

Ferizaj – Gjilani

Ballkani – Drita

 

 

 

 

 

You Might Also Like