Futboll

Loja shtesë fatlume për Dritën

Drita – Drenica 2-0

90+5′ Goool. Xhevdet Shabani (Dri) realizon nga penaltia për 2-0.

90+3′ Kyrian Nwabueze (Dri) godet traversën, topin e kthyer e godet me kokë Festim Krasniqi, derisa topin e ndal me dorë Azem Bejta dhe gjyqtari kryesor Gramos Shala akordon penalti.

90+1′ Goool. Kyrian Nwabueze (Dri)  devijon topin dhe dërgon në rrjetë për 1-0.

81′ Bujar Shabani (Dri) gjuan me kokë, por topi në momentet e fundit largohet nga vija fatale e golit nga mbrojtja udhëtuese.

74′ Sadat Berisha (Dri) nuk arinë të dërgojë topin drejt rrjetës duke goditur vetëm rrjetën e jashtme.

62′ Endrit Krasniqi (Dri) provon sërish të djathtën e tij, por topi shkonë pranë portës.

50′ Endrit Krasniqi (Dri) shmanget bukur në mesin e fushës dhe godet fuqishëm, por pret ‘gardiani’ Arion Ymeri.

-Starton pjesa e dytë!

-Mbyllet pjesa e parë!


22′ Taulant Dajaku (Dre) ‘shkarkon’ të djathtën, por pret ‘gardiani’ Mario Kirev (Dri).

15′ Atdhe Grajqevci (Dre) provon goditjen nga distanca, por drejt në duart e Kirev.

08′ Betim Haxhimusa (Dri) gjuan me të djathtën brenda zonës, por pret me lehtësi Arion Ymeri (Dre).

-Starton ndeshja!

Formacionet startuese:

Drita: Kirev, Osmani, Berisha, Limani, Haliti, B.Shabani, Krasniqi, Vucaj, Haxhimusa, Xh.Shabani, Nwabueze. Kryetrajner: Ardian Nuhiu.

Drenica: Ymeri, Islamaj, Sykaj, Bejta, Pasoma, Grajqevci, Bardhi, Dajaku, Uka, Prokshi, Andrews. Kryetrajner: Tahir Lushtaku.

Gjyqtarë: Gramos Shala, Visar Kelmendi, Florim Jakupi, Dardan Çaka

Stadiumi: I qytetit – Gjilan

You Might Also Like