Futboll

Ndeshja Gjilani – Drita zhvillohet pa shikues

Sport Club Gjilani njofton se dueli i xhiros së XXXIV-të në “Albi Mall” Superligë ndaj FC Drita do të zhvillohet të dielen më 14 Maj në stadiumin ndihmës me bari sintetik në Gjilan (Rruga e Kumanovës).
 Për shkak të kushteve jo të favorshme dhe mungesës së tribunave, takimi do të zhvillohet pa prezencën e tifozëve dhe qëndrimi afër stadiumit do të jetë i ndaluar për shikues.
Mediat do të vendosen në pjesën Qendrore të stadiumit, aty ku do të qëndrojnë edhe zyrtarët e klubeve.
 Parkingu brenda stadiumit do jetë i mbyllur (përveç automjeteve zyrtare) dhe nuk do të lejohet parkingu i veturave afër hapsirave të stadiumit për shkak të sigurisë.

You Might Also Like