Futboll

Albin Prapashtica, nënshkruan si lojtar i Gjilanit

Sport Club Gjilani komunikon nënshkrimin me futbollistin Albin Prapashtica.

Marrëveshja e bashkëpunimit ndërmjet klubit dhe lojtarit do jetë e vlefshme për dy sezonet e radhës, saktësisht deri në vitin 2026.

Prapashtica luan në rolin e sulmuesit të krahut, derisa vjen si vlerë e shtuar për ekipin e Ardian Nuhiut pas disa aventurave në klubet kosovare.

22 vjeçari është mirëpritur nga Ertan Demiri, drejtori sportiv i klubit, i cili i ka uruar mirëseardhje dhe shumë suksese në drejtimin e ri që ka marrë si futbollist.

You Might Also Like