Futboll

Albin Prapashtica zyrtarizohet lojtar i SC Gjilanit

photo by: @Shpend Ahmeti

Albin Prapashtica është lojtari më i ri i SC Gjilanit. Këtë e ka bërë të ditur klubi kuq e bardh, që në faqen e tyre në facebok kanë shkruar: “Albin hajde dil knej”.

Ditë më parë me marrëveshje  të dyanshme FC Drita ka ndërprerë bashkëpunimin me futbollistin Albin Prapashtica.

Albini ishte bashkuar me klubin gjilanas në sezonin 2023/24 dhe është paraqitur në 39 ndeshje në të gjitha kompeticionet.

Tashti ai është futbollist i ekipit rival SC Gjilani./kryelajmi.com/.

You Might Also Like