Gjilan

720 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19

18 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 5.478 doza të vaksinës kundër COVID-19.ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.722.865 doza të vaksinës.ℹ Deri më sot 797.229 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.ℹ Deri më sot janë dhënë 36.925 doza përforëcuese dhe 2.182 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.ℹ Nga 4.785 testime, 720 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes. ℹ Sot janë shëruar 159 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.909.ℹ Në total numri i rasteve aktive është 5.678.➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qBMbani maskat!Respektoni distancën!Mbani higjienën!

You Might Also Like