Futboll

Drita bindshëm

Drita – Vushtrria 5-1

⏳ Mbyllet ndeshja!

➕3⃣ minuta shtesë!

⏱ 88′ Nertil Hoxhaj (Vush) provon nga ndërprerja, por pret Darko Tofiloski.

? 87′ Etrit Halimi (Vush) ndëshkohet me karton të verdhë!

? Me pesë golat e realizuar tani sulmi i Dritës është më i miri në Superligë me gjithsej 17 shënime.

⚽ 84′ Goool… Betim Haxhimusa (Dri) përfiton nga një pasim i Gilbero Fortunatos dhe realizon për 5-1.

⚽ 80′ Goool… Matheus (Vush) realizon nga penaltia për ta ngushtuar rezultatin, 4-1.

⏱ 79′ Valmir Azemi (Vush) pengohet brenda zonës nga Donat Hasanaj dhe gjyqtari Tefik Maloku akordon penalti.

⏱ 77′ Drilon Fazliu (Vush) gjuan nga afërsia, por pret Darko Tofiloski.

♻ 65′ Gilberto Fortunato (Dri) inkuadrohet në vend të Xhevdet Shabanit.

⚽ 63′ Goool… Xhevdet Shabani (Dri) në tentim për të harkuar në drejtim të Betim Haxhimusës dhe realizon për 4-0.

♻ 60′ Drilon Islami (Dri) inkuadrohet në vend të Erjon Vucajt.

⏱ 58′ Drilon Fazliu (Vush) gjuan mbi portë nga afërsia.

♻ 54′ Etrit Halimi (Vush) inkuadrohet në vend të Ilir Izmakut.

♻ 54′ Matheus (Vush) inkuadrohet në vend të Eri Lamçjes.

⚽ 51′ Goool… Betim Haxhimusa (Dri) realizon me kokë pas harkimit të Albin Krasniqit, 3-0.

⏱ Starton pjesa e dytë!

⌛ Mbyllet pjesa e parë!

➕1⃣ minutë shtesë!

? Si për Lucas Cardoson, ashtu edhe për Bujar Shabanin ishin golat e parë këtë edicion.

⚽ 39′ Goool… Bujar Shabani (Dri) përfiton nga një tollovi brenda zonës dhe me gjurin e djathtë realizon për 2-0.

⚽ 20′ Goool… Lucas Cardoso (Dri) e ka dërguar topin në rrjetë pas asistimit të Albin Krasniqit, 1-0.

⏱ 15′ Erjon Vucaj (Dri) gjuan me të majtën, por pranë portës.

⏱ Starton ndeshja!

? Kapiten i Dritës në këtë ndeshje do të jetë Fidan Gërbeshi në mungesë të Ardian Limanit.

❌ Ardian Limani dhe Ardian Cuculi kanë mbetur jashtë listës së kryetrajnerit Ardian Nuhiu për shkak të disa lëndimeve të lehta.

? Formacionet zyrtare:

? Drita: Tofiloski, Hasanj, Gërbeshi, Berisha, Blakçori, Bujar Shabani, Krasniqi, Haxhimusa, Vucaj, Xhevdet Shabani, Cardoso. ?‍?Kryetrajner: Ardian Nuhiu

? Vushtrria: Manxholli, Izmaku, Hoxhaj, Lushtaku, Ian Agusto, Gavazaj, Muçaj, Zabërgja, Vinicius, Lamçja, Fazliu. ?‍? Kryetrajner: Antonio Toma

? Gjyqtarë: Tefik Maloku, Benon Këpuska, Bekim Rama, Ilir Mehmeti

? Stadiumi: “I qytetit” – Gjilan

/Gazeta Sheshi/

You Might Also Like