Drita mposht kampionin në fuqi

Drita dhe Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje tejet interesante në Stadiumin me bari sintetik në Gjilan. Përballjet në mes të këtyre dy ekipeve gjithnjë ka sjellë paqartësi në rezultat e kësisoj ishte edhe këtë të diele.

Pjesëloja e parë ka përfunduar pa gola, derisa me të nisur pjesëloja e dytë Drita ia ka dalë të shënojë një gol të bukur nëpërmjet qendërsulmuesit maqedonoverior Marko Simonovski, i cili ka gjuajtur nga largësia për të mposhtur portierin e Prishtinës për 1:0.

Më pas, Drita ka patur edhe disa raste për të shtuar rezultatin, por sulmuesit e saj nuk ishin të saktë.

Në minutën 81, pas një harkimi nga këndi, Prince Balde gjuajti me kokë e Gledi Mici i Prishtinës që po ruante shtyllën e majtë intervenoi ngathtë dhe topi nëpër këmbët e tij kaloi vijën e portës, për rezultatin përfundimtar 2:0.