Futboll

Drita ndalet në fushë të vet nga Dukagjini

 

Drita është ndalë me një barazim në fushë të vet ndaj Dukagjinit të Klinës, barazim ky që mund të konsiderohet si dështim, kur dihen objektivat e ekipit bardh e kaltër.

Drita, që dukej se i ka punët në mbrojtje, sot pësoi dy herë e po aq herë edhe shënoi, kurse krejt në fund pati mundësi të artë të fitojë ndeshjen, por Besnik Krasniqi në kohën shtesë e huqi penaltinë.

Ish-lojtari i Dritës, Bujar Shabani ka shënuar për herë të parë në minutën 30, kur për mrekulli qëlloi pjesën e epërme të portës së Smakiqit.

Kjo nuk i demoralizoi vendasit, që në minutën 40 barazuan nëpërmjet Blerim Krasniqit, i cili shfrytëzoi gabimin e mbrojtjes mysafire në krye me portierin e tyre Kenan Haxhihamza që boshatisi portën dhe me kokë futi topin në rrjetën e zbraztë për 1:1.

Në kohën shtesë të pjesëlojës së parë, mbrojtja mysafire ndërhyri në Besnik Krasniqin dhe gjyqtari Dardan Çaka dha penalti, të cilën në mënyrë mjeshtërore, Besnik Krasniqi e shndërroi në gol.

Në pjesëlojën e dytë mysafirët patën disa raste të mira dhe në njërin nga ta Ar. Dallku me kokë barazoi për 2:2 e Drita përkundër rasteve të mira nuk ia doli të shënojë. Krejt në fund vendasit patën rast shumë të mirë të fitojnë ndeshjen, kur për ta u dha penaltia e dytë, por gjuajtjen e Besnik Krasniqit e kuptoi portieri Kenan Haxhihamza dhe rezultati mbeti i barabartë 2:2./kryelajmi.com/.

You Might Also Like