Futboll

Drita s’ka të ndalur

Drita ngadhënjen me rezultat 1:0

+5 minuta lojë shtesë!

88′ Fazliu (Drita) gjuan por plogësht dhe pret me lehtësi Kaçiu

83′ Haxhimusa (Drita) ia mohon golin shtylla futbollistit të Dritës për ta dyfishuar epërsinë

77′ Kryeziu (Arbëria) gjuan nga gjuajtja e lirë, por bllokohet nga barikada e Dritës

74′ Zëvendësim tek (Drita) Largohet Vucaj hynë Fazliu

71′ Zëvendësim tek (Arbëria) Largohet Llugiqi hynë Hasani

71′ Zëvendësime tek (Drita) Largohet Brdarowski hynë Arrago

68′ Bilalli (Arbëria) mundësi të mirë, por që nuk arriti ta dërgon topin në rrjetë

60′ Namani (Drita) gjuan nga largësia më vështërsi e pret Kaçiu

55′ Zëvendësim tek (Drita) Largohet Alidema hynë Haxhimusa

52′ Kashtanjeva nuk mund të vazhdoj ndeshjen dhe zëvendësohet me Gëzim Rusin

– Nisë pjesa e dytë

– Mbyllet pjesa e parë!

+3 minuta lojë shtesë

44′ GOOL | Bujar Shabani shënon me kokë pas asistimit nga Xhevdet Shabani

38′ Bujar Shabani (Drita) ndëshkohet më të verdhë

36′ Namani (Drita) shënon gol, por gjyqtari referon pozite jashtëloje

30 Brdarowski (Drita) ndëshkohet më të verdhë pas një ndërhyrje në Kryeziun

29′ Vucaj (Drita) gjuan në drejtim të portes, por pritet me lehtësi nga Kaçiu

22′ Bilalli (Arbëria) merr një top tejet të mirë nga Pira, por topi i tij përfundon mbi portë

19′ Kashtanjeva (Arbëria) bëri lëvizje të mira, por gjuajtja e tij pritet nga Maloku

16′ Rexha (Drita) merr një top fantastik nga Vucaj, por tentimi i tij me kokë përfundon fare pranë portës

12′ Bruçi (Arbëria) gjuan rrezikshëm me kokë nga një harkim i mirë nga Llugiqi por topi i tij përfundon mbi portë

08′ Bruçi (Arbëria) gjuan nga largësia por top i tij pritet me lehtësi nga Maloku

03′ Rexha (Drita) pas një harkimi të mirë nga Alidema, sulmuesi Kastriot Rexha gjuan por topi përfundon fare pranë shtyllës

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Arbëria: Kaçiu; Llugiqi, Zabërgja, Avdulli, Kryeziu, Ibrahimi, Bruqi, Bilalli, Beqiri, Pira, Kashtanjeva. Kryetrajneri: Arbnor Morina

Drita: Maloku; Brdarowski, Limani, Gërbeshi, Cuculi, B.Shabani, Namani, Xh.Shabani, Vucaj, Alidema, Rexha. Kryetrajner: Ardian Nuhiu

Gjyqtarët: Tefik Maloku, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraq, Visar Kastrati

Stadiumi: “Agron Rama” në Obiliq

You Might Also Like