Futboll

E konfirmon edhe FC Drita: Arbnor Muja është lojtar i Royal Antwerp FC

Arbnor Muja edhe zyrtarisht lojtarë i Royal Antwerp FC
Sot, lojtari ynë i deritanishëm Arbnor Muja ka hedhur të zezën mbi të bardhë për tu zyrtarizuar si lojtari më i ri i ekipit të famshëm belg Royal Antwer FC.
Të pranishëm në ceremonin e nënshkrimit të kontratës ishin edhe zyrtarët e klubit tonë si presidenti z. Valon Murseli dhe manaxheri i klubit z. Jetmir Salihu gjithashtu edhe prindi Arbnorit z. Naser Muja.
Muja nënshkroi kontratë tre vjeqare me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër me ekipin belg.
Klubi jonë FC DRITA është shumë krenarë për marrëveshjen e arritur në mes të dy klubeve dhe thellimin e bashkëpunimit në të ardhmen, gjithashtu Arbnorit i deshirojmë fat dhe shëndet në karrierën e ndritur që do ta ketë para vetës.
Arbnor Muja – “Krenaria e Superligës”

You Might Also Like