Futboll

Është zyrtare, Tomislav Bushiq dhe Gerhard Progni pjesë e Gjilanit

Ishin paralajmëruar si përforcime të mëdha këtë verë te Gjilani, por dy futbollistët Tomislav Bushiq dhe Gerhard Progni i ishin bashkëngjitur ekipit në përgatitje në Mavrovë të Maqedonisë së Veriut. Me t’u kthyer në Kosovë, zyrtarë të SC Gjilani kanë bërë me dije se është zyrtare që dy futbollistët do të jenë zyrtarisht pjesë e këtij ekipi, duke i paraqitur ata edhe në faqen zyrtare të klubit në facebook.

You Might Also Like