Futboll

Futbollisti i Vllaznisë së Pozharanit pati arrest kardiak në fushë

Alban Rexhepi, futbollist i Vllaznisë së Pozharanit gjatë ndeshjes me Flamurtarin e Prishtinës pati një shqetësim shëndetësor, i cili më vonë doli të ishte një arrest kardiak për çka u desh intervenimi mjekësor.

Ja postimi i plotë i KF Vllaznia:

Sot në ndeshjen në mes të KF Vllaznia Pozheran dhe KF Flamurtari,Sulmuesi i krahut i klubit tonë Alban Rexhepi kishte një shqetsim me shëndet gjat zhvillimit të pjesëlojes së dytë,

Pas vizites ne QKUK,u konstatua që kishte një arrest kardiak,

Mjekët në qendrën klinike univerzitare intervenuan dhe vendosën një stendë.

Albani,tani eshte ne gjendje stabile,dhe ka filluar të e merr vetën,

Një faliminderim të veqant për intervenimin e shpejtë dhe të suksesshëm nga mjekët tanë.

Albanit shërim të shpejtë!

KF Vllaznia/Pozheran

 

You Might Also Like