Futboll

Gjilani poshtë e më poshtë

Ballkani – Gjilani 1:0

Përfundon ndeshja

90+1′ Ansi Nika godet bukur edhe më bukur intervenon portieri Ruxhi

90′ Pesë minuta lojë shtesë

80′ Gjilani po kërkon golin e barazimit, por pa sukses

59′ Tjetër rast për Ballkanin me Topallin që shmanget mirë, gjuan fuqishëm, por mbi portë

56′ Gooool… Blend Baftiu ka realizuar me kokë pas harkimit të Jetmir Topallit

53′ Rast për Gjilanin pas depërtimit të Hajdarit, por vonohet Hysaj

46′ Starton pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë

40′ Dominim i Ballkanit, teksa Gjilani po mundohet të rrezikojë me kundërzbritje

12′ Salih Kosumi nuk e shfrytëzon një mundësi të mirë pas rrëmujës në zonën e Ballkanit

9′ Gjilani ka realizuar me Fiton Hajdarin, por goli i tij u anulua për pozitë jashtëloje

6′ Blend Baftiu gjuan fuqishëm, pret portieri i Gjilanit, Kenan Haxhihamza

1′ Starton ndeshja

Formacionet zyrtare

Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Berisha, Jashari, Adzovic, Baftiu, Muçaj, Ajzeraj, Topalli, Sahiti. Trajner: Gani Sjediu

Gjilani: Haxhihamza, Lila, Papuqi, Halili, Kqiku, Kosumi, Jefferson, Shabani, Nika, Hysa, Hajdari. Trajner: Gentjan Mezani

Gjyqtarë: S. Isufi, E. Zeqiri, F. Sekiraqa dhe E. Zasella

You Might Also Like