Sportet me dorë

Këtë fundjavë luhet Final Four “Kupa e Kosovës 2022” në volejboll

 

 

Për këtë fudjavë është spektakli i rezervuar nga FVK me ndeshjet e Kupës së Kosovës 2022.

Katër ekipe do të luftojnë për një Trofe e këto  do të shfaqin emocionet e garës jashtëzakonisht kompetitive, e cila zënë vend gjatë të shtunës me gjysmëfinalet si dhe të dielën me finale.

KV DRITA si lidere e Superligës A ndeshet me Skenderajn, ndërsa në përballjen tjetër KV M-Technologie nga Prishtina ndeshet me KV Fer Volley nga Ferizaj.

KV Drita nga Gjilani ka ftuar të gjithë INTELEKTUALËT dhe qytetarët e Gjilanit të përcjellin nga afër ndeshjet e Dritës në Palestrën “1 Tetori” në Prishtine që së bashku të sjellim trofeun e radhës në Gjilan.

Finalja do të transmetohet drejtpërdrejt në RTK 1

 

You Might Also Like