Futboll

Largohet edhe Jackson Ferreira

Braziliani Jackson Ferreira nuk do të jetë më pjës e SC Gjilani. Braziliani që tek Gjilani kishte ardhur më 2019, edhe atë si përforcim i madh, është larguar këtë dimër.

Atë tek Gjilani e pati prezantuar drejtori sportiv, Sallah Sherifi dhe ky lojtar është shquar për paraqitje të mira që prej kohës kur kishte ardhur nga Luftëtari.

Në stinorin  e kaluar disa herë kishte qenë i lënduar, andaj Gjilani dhe ai kanë ndarë rrugët këtë të premte.kryelajmi.com

You Might Also Like