Futboll

Lutfi Haziri përgëzon SC Gjilanin

Sc Gjilanit, sot ka zhvilluar ndeshjën e fundit të stinorit vjeshtor, ku përball Ballkanit shënoj fitore minimale me rezultat 0 me 1 dhe Sc Gjilani u shpall kampionë vjeshtor.

Ish-kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, përmes një statusi në facebook, ka shkruar se SC Gjilani, na bëri krenarë me fitore ndaj Ballkanit.

Haziri ka uruar tifozërin Skifterat si dhe menaxhmetin bashkë me të edhe presidentin e Sc Gjilanit, Florim Zukën.

Shkrimi i plotë:

SC Gjilani na bëri krenarë edhe sot. Uroj për fitoren në derbin ndaj Ballkanit dhe shpalljen kampion vjeshtor lojtarëve, Skifterave dhe menaxhmentit në krye me presidentin, z. Florim Zuka!

You Might Also Like