Gjilan

Në Kosovë 10 të vdekur dhe 173 persona me covid

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 10 viktima nga COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe janë infektuar edhe 173 persona.

Sot janë shëruar 2.261 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 146.444.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 19.193 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Në total numri i rasteve aktive është 9.764.

You Might Also Like