Gjilan

Nga 536 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19

12 Prill 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 90 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.8823.780 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 821.117 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 100.625 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ Nga 536 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 39 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.123.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 504.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

You Might Also Like