Futboll

Njëmbëdhjetë vite nga shkuarja në amshim e presidentit historik të FC Drita, Selami Osmani – Bezi

 

 

Njëmbëdhjetë vite më parë, pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë presidenti historik i FC Drita, Selami Osmani – Bezi, i cili për disa vite me radhë mbajti gjallë klubin bardh e kaltër nga Gjilani dhe pikërisht në këtë kohë, FC Drita kishte bërë emër në futbollin kosovar, shkruan kryelajmi.com.

Njëmbëdhjetë vite më pas, vajza e tij, Bezi S. Osmani e ka kujtuar babanë e saj, postimin e së cilës po e botojmë të plotë:

11 vite pa ty

E di që nuk jemi të detyruar nga përkufizimi i kohës dhe hapësirës, kështu që derisa të takohemi përsëri do të të mbajë gjithmonë në zemrën time.

Për superheroin tim, mentorin dhe mikun tim më të mirë, ju kujtoheni gjithmonë dhe thellësisht të dashur!

 

Kryelajmi.com

You Might Also Like