Futboll

Nuhiu: Më gëzon fakti si fituam

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, ka thënë pas fitores kundër Dukagjinit se ekipi i tij me plotë mëritë ka arkëtuar pikë të plota.

‘Ishte e rëndësishme të kthehemi. Djemtë treguan karakter. Rruga vazhdon. Kemi edhe pengesa gjatë rrugës. Më gëzon fakti se si fituam. Të fitojmë kaq thellë kundër Dukagjinit nuk është e lehtë. Përvec që më gëzon fakti për fitore, më gëzon që nuk e lejuam kundërshtarin të na rrezikoj. Ishte fitore e merituar. Çdo futbollist që kemi është i rëndësishëm për ekipin. Arbnori ka pasur lëndim dhe tani e kemi një armë shtesë. Por, të gjithë janë të rëndësishëm për ekipin. Vazhdojmë kështu’, tha Nuhiu.

You Might Also Like