Futboll

Vllaznia nxjerr një pikë në Obiliq

Në grupin B janë regjistruar rezultate tejet interesante. Derbin e xhiros e ka fituar Flamurtari përballë Ulpianës dhe e ka bërë edhe më dramatike garën për Superligë, pasi që tashmë ndodhet vetëm tre pikë larg liderit nga Lipjani.

Fitore të rëndësishme ka realizuar edhe 2 Korriku në duel me Ramiz Sadikun në shtëpi, ndërkohë KEK-u dhe Vllaznia e Pozheranit kanë mbyllur një 90 minutësh pa gola.

Grupi B

KEK-u – Vllaznia Pozheran 0-0
2 Korriku – Ramiz Sadiku 2-1
Flamurtari – Ulpiana 3-1

You Might Also Like