KRONIKË E ZEZË

Arrestohet i dyshuari për armëmbajtje pa leje

Me datën 13.01.2024 rreth orës 08:30 patrulla policore e Stacionit Policor Gjilan gjatë kontrollit rutinë në rrugën ‘’Raif Halimi’’ në qytetin e Gjilanit ka ndalur një veturë me targa vendore. Gjatë kontrollit tek pasagjeri i kësaj veture A.K. (viti i lindjes 1988, mashkull kosovar shqiptar) në çantën e krahut ka gjetur dhe konfiskuar një (1) revole të llojit Zastava e kalibrit 7.65 mm, një (1) karikator dhe shtatë (7) fishekë, të gjitha këto pa leje.

I dyshuari është arrestuar dhe shoqëruar në Stacionin Policor Gjilan ku është intervistuar në bazë të procedurave ligjore.

Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili ndaj të dyshuarit ka lëshuar masën e ndalimit për 48 orë dhe ndaj ti do të ngritët kallëzim penal për veprën penale ,,Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve’’ .

You Might Also Like