Kamenicë

Bajram Hasani shkarkohet nga posti i ministrit

Nisma Socialdemokrate e Kosovës i ka kërkuar Kryeministrit Ramush Haradinaj që ta lirojë nga detyra Bajram Hasanin, që ka drejtuar me Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë.

Këtë e ka konfirmuar për KALLXO.com, zëdhënësja e Qeverisë, Donjeta Gashi.

“Me kërkesë të partisë së tij është liruar nga detyra ministri Bajram Hasani. Qeveria e ka falënderuar për angazhimin e tij të deritashëm”, tha zëdhënësja e Qeverisë Gashi.

Hasani, për pak ditë, ende nuk i ka bërë 1 vjet prej që është në këtë detyrë.

 

Ai ishte emëruar ministër i Tregtisë dhe Industrisë në ditën kur ishte votuar Qeveria Haradinaj më 9 shtator të vitit të kaluar.

You Might Also Like