Futboll

Ballkani – Gjilani live (pjesa e parë)

Stadiumi i Qytetit në Suharekë. Ndeshja zhvillohet pa praninë e shikuesve, shkaku i pandemisë covid19.

Ballkani: Ruxhi, Thaçi, Prekazi, Sinani, Potoku, Bytyqi, Kuç, Gripshi, Baftiu, Krasniqi, Daku. Kryetrajner: Ismet Munishi

Gjilani: Koliçi, Frashëri, Kastrati, Fustar, Jackson, Useini, Musolli, Hila, Hajdari, Progni, Nikaç. Kryetrajner: Bylbyl Sokoli

Gjyqtarë: Genc Nuza, Granit Hyseni, Elvis Bicaj, Dardan Çaka

Ndeshja pritet të fillojë në ora 12 e 30 minuta.

Nis ndeshja

Min. 9. Ylber Kastrati ndëshkohet me karton të verdhë.

min. 10. Potoku gjuan nga gjuajtja e dënimit, Koliqi pret me grushte.

min.13. GOOOOL. Shënon Gjilani. Pas gabimit të Ruxhit, Hila nga afërsia shënoi pas tentimit të dytë. Rezultati 0:1.

min.28. Fustar dhe Koliqi nuk kuptohen. Daku për pak gjuajti jashtë portës.

min.31. Gjilani u dëmtua për një penalti.

min.18. Kuq godet nga 18 metra, koliqi me dorë dëbon topin jashtë fundores.

min.42. Baftiu gjuan nga largësia, pret Koliqi.

min.42. Baftiu simulon penalti, Frashëri dhe Useini ndëshkohen me të verdhë shkaku i protestës.

min.45. GOOOOL. Shënon Gjilani. Nikaq shërben Hilën që gjuan me të parën dhe shëmom golin e dytë. Rezultati 0:2.

Mbyllet pjesa e parë.

You Might Also Like