Futboll

Dienit Isufi i FC Drita është ftuar nga përfaqësuesja e shpresave U-19

Futbollisti i Dritës nga kategoria U-19, Dienit Isufi është ftuar nga përfaqësuesja e shpresave U-19 në duelet kualifikuese të europianit të kësaj kategorie, në përballjet kundër Norvegjisë, Uellsit dhe Gjeorgjisë, takime të cilat zhvillohen në Norvegji.

Njeriu më meritori i gjithë sukseseve të Kombëtares U-19 padyshim është përzgjedhësi, Ramiz Krasniqi, i cili edhe njëherë po dëshmon se ky trajner ka potencial të madh futbollistik.

Kombëtarja e Kosovës U-19 është Kombëtarja me më së shumti suksese nga të gjitha grupmoshat nën drejtimin e Ramiz Krasniqit.

Kjo është lista nga Federata e Kosovës

You Might Also Like