Sportet me dorë

KB Drita bëhet edhe me një amerikan, ia huazoi Prizreni 16

Klubi basketbollistik Prizreni-16 e ka huazuar amerikanin Isaiah Johnson deri në fund të këtij edicioni te Drita, skuadra e rikthyer këtë sezon në elitë pas shtatë vjetësh.

Fituesi i Superkupës së Kosovës me anë të një njoftimin, thekson se me marrëveshje të dyanshme është vendosur që Johnson t’i bashkohet Dritës që në tri ndeshje i ka po aq humbje deri më tani.

Johnson iu bashkua Prizrenit-16 në fillim të këtij sezoni dhe në dy ndeshje të luajtura, ka pasur një mesatare prej 4.5 pikëve e 3.5 kërcimeve.

/Gazeta Sheshi/

You Might Also Like