Futboll

Drita fiton, Gjilani barazon

Ballkani ndalet nga Feronikeli 74, barazon Prishtina e fiton Drita

Janë zhvilluar sot tri ndeshjet e javës së 20-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Befasia e ditës ishte barazimi 2:2 në shtëpi i Ballkanit ndaj Feronikelit 74, i drejtuar nga legjenda Shefki Kuqi.

Suharekasit e panë veten dy herë në disavantazh, por në të dy rastet arritën të barazonin shifrat.

Ballkani tentoi që deri në fund të shënonte golin e fitores, por nuk ia doli.

Përkundër barazimit, Ballkani vazhdon si lider në tabelë me 44 pikë, shtatë më shumë se Llapi që luan të dielën ndaj Dukagjinit.

Me barazim 1:1 u mbyll sot dueli mes Gjilanit dhe Prishtinës.

Pjesa e parë nuk prodhoi gola, kurse gjilanasit kaluan në epërsi në minutën e 51-të nëpërmjet Jarovic.

Në minutën e 83-të, Ardian Limani me gol të bukur barazoi rezultatin.

Me këtë barazim, Prishtina shkon në 30 pikë në vendin e katërt, por tani shtatë më pak se Drita që është e treta.

Në anën tjetër, Gjilani ka tani 20 pikë në pozitën e tetë.

Fitorja e vetme sot erdhi nga Drita që mposhti në udhëtim Lirinë minimalisht 0:1.

Goli i fitores u shënua në minutën e 52-të nga Blerim Krasniqi.

Kjo fitore e ngrit Dritën në 37 pikë, aq sa ka edhe Llapi me një ndeshje më pak.

Kurse, Liria mbetet në pozitën e fundit me vetëm nëntë pikë gjithsej.

Të dielën zhvillohen edhe dy takimet e tjera të javës së 20-të.

Malisheva e pret Fushë Kosovën, kurse Dukagjini udhëton për t’u përballur me Llapin.

You Might Also Like