Futboll

Dy lojtarë të Gjilanit në përbërjen më të mirë të vitit

Dy lojtarë të Gjilanit, portieri Faton Maloku dhe mbrojtësi Armend Thaçi janë përzgjedhur në njëmbëdhejtëshen më të mirë për vitin 2016. Është kjo një e arritur e madhe e futbollistëve të Gjilanit, por për fat të keq njëri nga ta nuk do të jetë më pjesë e ekipit bardh e kuq.

Portieri Faton Maloku tashmë nuk është pjesë e Gjilanit, ngase ai tashmë ka nënshkruar për Feroniklin e Drenasit, derisa për performacën e mirë të Armend Thaçit, një meritë e ka edhe ekipi I Prishtinës, ku ai kishte luajtur më herët para se të vije tek Gjilani.

Përbërja më e mirë e vitit 2016 duket kësisoj:

Portier: Faton Maloku

 

Mbrojtës: Armend Thaçi, Liridon Latifi, Behar Maliqi, Armend Dallku

 

Mesfushorë: Fidan Gërbeshi, Xhevdet Shabani, Mentor Zhdrella.

 

Sulmues: Oto John, Hamdi Namani, Granit Arifaj.

You Might Also Like