Futboll

FC Drita U17 triumfon në “Play-Off”-in Nacional

FC Drita U17 triumfon në “Play-Off”-in Nacional
Kadetët e FC Dritës triumfojnë në finalen e madhe të “Play Offit”. Ekipi nga regjioni ynë mposhti Malishevën me rezultatin 3:2. Goli i parë ishte një autogol nga Haki Zogaj në minutën e 30-të. Për Dritën shënuan edhe Altin Destani në minutën e 66-të dhe Jorik Kryeziu në minutat shtesë të ndeshjes.
Nga edicioni i ardhshëm FC Drita me gjeneratën U17 do të jetë pjesë e Superligës.

You Might Also Like