Futboll

Fitojnë Vllaznia e Dardana, humbin Kika e Vitia

Ka përfunduar edhe xhiroja e 26-të në Ligën e Parë të futbollit kosovar.

Favoritët kanë triumfuar përsëri dhe e kanë vazhduar luftën për xhiron e fundit

Në ‘Grupin B’, Ulpiana dhe Flamurtari kanë triumfuar kundër Kikës dhe KEK-ut.

 ‘Grupi B’

Dardana 4-1 Ramiz Sadiku

Ulpiana 5–2 Kika

Vitia 2–3 Vllaznia e Pozheranit

Flamurtari 3–2 KEK-u

2 Korriku 3–1 Ferizaj

You Might Also Like