Futboll

Gjilani apo Prishtina kush do të jetë vendas në finalen e Kupës së Kosovës

Finalja e Kupës së Kosovës në futboll këtë vit do të luhet mes SC Gjilanit dhe FC Prishtinës. Kjo ndeshje edhe zyrtarisht do të zhvillohet me 5 qershor në Stadiumin “Fadil Vokrri”, mirëpo kanë mbetur edhe disa detaje të vogla për t’u zgjidhur.

GazetaBlic Sport mëson se nesër nga ora 10:30 do të hidhet shorti se cila skuadër do ta marrë epitetin e vendasit në këtë ballafaqim.

Në shortin e nesërm do të vendoset edhe për detajet e biletave, pasi FFK organizon këtë ballafaqim dhe vendoset se sa përqind do të ndahen për secilën tifozeri të skuadrave në fjalë.

Fituesi i Kupës së Kosovës në futboll nga ky vit siguron direkt fazën e dytë të kualifikimeve në Conference League.

You Might Also Like