Gjilan

Haziri në dasmën e mbesës së tij, gjenerata e re do të ndjekë gjurmët e paraardhësve të tyre

Lutfi Haziri uron mbesën për kurorëzimin e dashurisë

Politikani i njohur Lutfi Haziri ka shprehur krenarinë dhe dashurinë e tij për mbesën e tij, Mjellma, e cila kurorëzoi dashurinë e saj me Mevludinin në një ceremoni madhështore dhe emocionuese në Zvicër.

Ky moment i veçantë dhe i paharrueshëm shënon jo vetëm fillimin e një kapitulli të ri në jetën e çiftit të ri, por edhe krijimin e një lidhjeje të re midis familjeve Mitati-Haziri dhe Bucani.

Në urimin e tij të përzemërt, Haziri shprehu mirënjohjen e tij për dashurinë e pastër dhe të sinqertë të Mjellmës dhe Mevludinit. Ai theksoi rëndësinë e dashurisë, mbështetjes dhe mbarësisë në jetën e tyre të përbashkët, duke u uruar atyre një jetë të gjatë dhe të lumtur së bashku.

Haziri uroi gjithashtu miqësinë e re midis dy familjeve, duke theksuar rëndësinë e bashkimit dhe harmonisë familjare.

Në urimin e tij, ai tha:

“Dashuri dhe mbarësi përjetë për mbesën time Mjellmen dhe dhëndri Mevludinin. Familja Mitati-Haziri dhe Bucani nga sot para Zotit dhe ligjit kurorëzuan një dashuri dhe miqësi të re!”

Familja Haziri ka trashëgimi patriotike duke kujtuar gjyshin e nen-kryetarit te LDK-së, Ethem Haziri, dhe babain e tij, heroi i Kosovës, Emrush Haziri.

Në këtë ceremoni u theksua se gjenerata e re do të ndjekë gjurmët e paraardhësve të tyre, duke qenë të suksesshme dhe patriotike.

Ceremonia e kurorëzimit të Mjellmës dhe Mevludinit ishte një moment i veçantë për të dy familjet, duke festuar jo vetëm dashurinë e çiftit të ri, por edhe bashkimin dhe miqësinë midis dy familjeve të mëdha. E organizuar në një ambient elegant dhe të ngrohtë, ceremonia përfshinte miq dhe familjarë të afërt që ndanë gëzimin dhe emocionet e ditës së madhe.

You Might Also Like