Futboll

Ja kur do të zhvillohet ndeshja e mbetur Gjilani – Ballkani

Kjo fundjavë e përmbyllë plotësisht stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll.

Ndeshja e mbetur nga xhiroja e 13-të mes Gjilanit dhe Ballkanit do të zhvillohet të dielën me fillim nga ora 12:00, shkruan Gazeta Express.

Aktualisht, Ballkani është lider i Superligës me 39 pikë, pesë më shumë se Llapi e Ballkani.

E suharekasit mund të rrisin diferencën e pikëve me një fitore eventuale të dielën.

Në anën tjetër, Gjilani është në pozitën që dërgon në barazh, në vendin e tetë me 17 pikë, pas një sezoni me ulje-ngritje.

You Might Also Like