Futboll

Ja të gjitha përballjet e Dritës deri në fund të kampionatit

Drita që zë pozitën e dytë në tabelë, ka mësuar kundërshtarët e saj deri në fund të kampionatit, kurse dy ndeshjet që janë me kërshëri për publikun e saj janë ballafaqimi me Gjilanin, që do të ndodh në xhiron e 30 dhe ai me Prishtinën, që do të jetë me Prishtinën e që mund të jetë edhe vendimtare për ekipin që synon titullin e kampionit. Të dy këto ndeshje ekipi i Dritës do t’i zhvillojë si mysafire.

Ja orari i plotë i ekipit bardh e kaltër deri në fund të kampionatit:

 

 

Java 23: FC DRITA – KF Drenica
Java 24: KF Vëllaznimi – FC DRITA
Java 25: FC DRITA – KF Flamurtari
Java 26: KF Besa – FC DRITA
Java 27: FC DRITA – KF Vllaznia Pozheran
Java 28: KF Llapi – FC DRITA
Java 29: FC DRITA – KF Feronikeli
Java 30: KF Gjilani – FC DRITA
Java 31: FC DRITA – KF Liria
Java 32: FC DRlTA – KF Trepça ‘89
Java 33: KF Prishtina – FC DRITA

You Might Also Like