Futboll, LAJME

Morina: Një ndeshje e vështirë e rëndësishme është fitorja

Morina: Një ndeshje e vështirë e rëndësishme është fitorja

 

Arbnor Morina, trajner i Gjilanit, i gjetur në një pozitë të vështirë pas humbjes në ndeshjen për Kupë, ia ka dalë që me ekipin e tij të shënojë fitore, e cila ekipin bardh e kuq e ngrit lart në tabelë.

“Ishte një ndeshje e vështirë në një fushë të vështirë. E rëndësishme është fitorja, e rëndësishme është që këta djem treguan që e shkrijnë atomin e fundit për klubin dhe për ngjyrat e këtij klubi. Ta shohim tabelën dhe dijeni se nuk ka kandidat të lehtë në Superligë. Do të fokusohemi, të shohim sa lojtarë i kemi me kartonë dhe vazhdojmë tutje”, ka thënë Arbnor Morina.

You Might Also Like