Futboll

Këto janë ekipet nga Anamorava në Ligën e Parë, grupi B

 

Nga edicioni I ardhshëm Liga e Parë e Kosovës në futboll do të ndahet në dy grupe, në Grupin A dhe B.

Në grupin B do të garojnë ekipet nga Anamorava, ku në mesin e dhjetë ekipeve do të jenë edhe Dardana nga Kamenica, Vllaznia nga Pozharani, Vitia dhe Kika nga Hogoshti

 

Grupi A

1.KF ”Istogu”
2.KF “Malisheva”
3.KF “Onix”
4.KF ”Vëllaznimi”
5.KF “ Liria”
6.KF “ Drenasi”
7.KF “Trepça”
8.KF ”A&N”
9.KF “Dukagjini”
10.KF “Vushtrria”

Grupi B

1.KF “2 Korriku”
2.KF “Ramiz Sadiku”
3.KF “KEK-u”
4.KF “Ulpiana”
5.KF “Dardana”
6.KF “Vllaznia”
7.KF ”Vitia”
8.KF “Kika”
9.KF “Flamurtari”
10.KF “Ferizaj”

Skuadrat e para në grupe kalojnë direkt në Superligë, ndërsa dy vendet e dyta do ta luajnë një ndeshje ‘play-off-i’ dhe më pas fituesi do të luajë një ndeshje barazhi me skuadrën e vendit të tetë të Superligës.

 

You Might Also Like