Futboll

KF Uniteti shpallet Kampion Vjeshtor

Këtë vit, në stinorin 2021/2022 Uniteti ka mobilizuar të gjitha forcat për të bëre një sezon të mirë.  Këtë qëllim e arriti dhe arriti shpallet kampion Vjeshtor në grupin B . Është ky sukses I madh për një kohë shumë te shkurtër . Ky rezultat u arrit me angazhimin e kryesisë ,shtabit teknik dhe gjithë lojtarëve të cilët dhanë maksimumin në të gjitha ndeshjet.
Sipas fjalëve të kapitenit Gentrit Sabedinit, “këtë vit kemi një ekip homogjen dhe nuk jemi rastësisht në vendin e parë. Këtë pozitë besoj do ta mbajmë deri në fund të garave me disa përforcime të nevojshme që I duhen ekipit. Në këtë drejtim po punon edhe udhëheqësia e klubit dhe shtabi teknik për të arritur qëllimin kalimin në ligen e dytë të Kosovës.”

You Might Also Like