Futboll

Munishi: Treguam fuqi

“Është një kënaqësi e madhe dhe këtë fitore ia dedikojmë tifozëve. Ne si ekip kemi treguar fuqi të madhe këtë edicion në Superligë, edhe në situata të vështira në fillim por edhe tani që jemi stabilizuarë. Kundërshtari është me të vërtetë i mirë, ka lojtarë të mirë por ne me qasjen e lojës kemi neutralizuar disa lojtarë të tyre. Unë vijë nga një niveli tjetër i lartë i futbollit, vetëm varet kundërshtari sepse i përshtatëm edhe Barcelonës kur e kam skuadrën mirë dijë edhe pesë gola me i shënu. Megjithatë sot kundërshtari na ka respektu dhe vendosëm me i shënu vetëm një gol, në “Fadil Vokrri” i shënuam dy sepse nuk na ka respektuar”, tha Munishi.

You Might Also Like