Gjilan

Nga 221 testime, 4 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19

13 Qershor 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 0 doza të vaksinës kundër COVID-19 (të dieleve nuk ka vaksinim v.j.)
ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.829.850 doza të vaksinës.
ℹDeri më sot 823.417 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹDeri më sot janë dhënë 102.974 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
ℹNga 221 testime, 4 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹGjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹSot janë shëruar 6 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.255.
ℹNë total numri i rasteve aktive është 48.
➡️Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

You Might Also Like