Gjilan

Nga 321 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19

04 Maj 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 36 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.826.287 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 822.059 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 101.649 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Nga 321 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 23 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.569.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 394.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

You Might Also Like