Gjilan

Nga 880 testime, 23 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19

13 Prill 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 205 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.823.985 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 821.211 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 100.687 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ Nga 880 testime, 23 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 18 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.142.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 509.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

You Might Also Like