Sportet me dorë

Pesë lojtarë të rinj të KV Drita në kombëtare

 

Pritet tjetër përfaqësim dinjitoz për Kombëtaren e Kosoves nga djemtë e KV Drites në kampionatin evropian të volejbollit ku Kosova merr pjesë në grupin E, në grup me kombëtare si, Holanda, Sllovakia dhe Azerbejxhani.

Tani radha është për Përfaqësuesen e Kosoves U-22 ku fanellen Dardane e veshin edhe 5 lojtarë të cilet vin nga radhet e KV Drites. Pas ndeshjeve të mira me klubin tonë, bie në sy edhe në radhet e kombëtares aty ku djemtë tanë ftohen të japin djersen dhe kontributin për Kosoven tonë të dashur.Janë këta, Ermal Maliqi, Erion Bajrami, Rigon Bajrami, Fisnik Salihu dhe Erolind Kërqeli.Gjithashtu pjesë e kombëtares së Kosoves në pjesën e stafit të trajnerëve është edhe Fatlum Hajrizi.

Ne ju urojmë suksese djelmoshave tanë dhe shpresojmë në përfaqësim sa më dinjitoz.

You Might Also Like