Gjilan

Sot 2.957 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19

23 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 6.806 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.745.9 doza të vaksinës.
ℹDeri më sot 801.281 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹDeri më sot janë dhënë 44.143 doza përforëcuese dhe 10.781 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹNga 11.913 testime, 2.957 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹGjatë 24 orëve të fundit, është shënuar një rast i vdekjes.
ℹSot janë shëruar 458 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 160.705.
ℹNë total numri i rasteve aktive është 17.743.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

You Might Also Like