Futboll

Tabela në Superligë: Ballkani shkëputet në kreun e tabelës

Pas fitore që ka arritur këtë të premte me rezultat të thellë, kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani i Suharekës, është shkëputur në kreun e tabelës. Ballkani ndaj Lirisë së Prizrenit ka ngadhënjyer me rezultat 4:1 me golat që i kanë shënuar: Berisha në minutën 46, Dellova 50′ si dhe Kryeziu dy herë 55′ dhe 79′, kurse për Lirinë ka shënuar Zenunaj në minutën 15.

Pas kësaj ndeshje, tabela në Superligën e Kosovës ka këtë pamje:

You Might Also Like