Vendosi një autogol

Një autogol i shënuar nga  qendërmbrojtësi Prince Balde e ka vendosur ndeshjen Llapi – Drita, të cilën e fituan vendasit me rezultatë të ngushtë 1:0.

Goli i vetëm është shënuar në minutën 11, kur pas një harkimi jo të rrezikshëm dhe shumë të lartë,  në një top të kthyer nga qendërsulmuesi i Llapit  Amadu, shumë ngathtë ka ndërhyrë Prince  Balde, që e ka futur topin në rrjetë të vet.

Pak më herët, Drita kishte patur një rast të mirë, por të cilin e kishte pritur kroati Qoriq.

Në pjesëlojën e dytë sërish një rast të mirë e ka patur  Namani, por topi i qëlluar na ai shkoi jashtë portës.

Pas kësaj humbje, Drita mbetet në pozitën e tretë, ndërkohë që Llapi, që është i katërti i afrohet ekipit gjilanas.

Drita dhe Llapi do të takohen edhe njëherë, por në finalen e Kupës së Kosovës, e cila do të zhvillohet në Prishtinë, në Stadiumin “Fadil Vokrri”.