Sportet luftarake

Vesa Ibrahimi e 7-ta në Evropë

Karateistja gjilanase Vesa Ibrahimi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të mbajtur në Sofje të Bullgarisë. Vesa ka zhvilluar dy lufta dhe në luftën e parë ka fituar ndaj Kjartansdottir Embla të Islandës me rezultat  6:1 kurse ne luftën e dytë u mposht nga garuesja kroate 0:1. Në luftën e parë të,  repasazhit e mposhti garuesen sllovene 3:0 ndërsa ne luftën tjetër u mposht nga garuesja greke 0-2 .Me këto rezultate Vesa Ibrahimi u rendit e shtata në Evropë. Vesa Ibrahimi është anëtare e KK Drita Gjilan.

 

vesa

You Might Also Like