Futboll

Xhengiz Rexhepi i kënaqur me fitoren

Feronikli ’74 ka shënuar fitoren e parë në këtë kampionat ndaj Gjilanit me rezultat 1:0 e Xhengiz Rexhepi, kryetrajner është i ikënaqur me këtë fitore. Pas ndeshjes ai tha:

“Jam i kënaqur me fitore që vje pas dy humbjeve radhazi. Ndeshje e vështirë me një kundërshtar të vështirë. Ndeshje shumë e rëndë, sepse Gjilani nuk pati presionin e rezultatit e neve na duhej fitorja. Dominuam në pjesë të dytë, huqëm shumë raste, bëmë ndryshime në pankinë, ndërruam sistemin dhe rezultati erdhi. Tash jemi më të qetë dhe duhet që të forcohemi edhe më shumë, ngase na duhen së paku edhe disa lojtarë”./kryelajmi.com/.

You Might Also Like