Futboll

Ballkani – Gjilani live (pjesa e dytë)

Pas pjesëlojës së parë që po zhvillohet në Stadiumin e Qytetit në Suharekë, Gjilani po udhëheq ndaj Ballkanit me rezultat 2:0. Golat i ka shënuar Ardit Hila në minutën 13 dhe 45.

min.46. Nis pjesa e dytë.

min.46. Ballkani bënë dy zëvendësime. Inkuadrohen Zeka dhe Gashi, largohen Krasniqi dhe Bytyqi

min.47. Ismet Munishi që nga minuta e parë ndeshjen po e u udhëheq nga tribunat.

min.50. Sllallom i Hajdarit, gjuan nga 18 metra, Ruxhi pret me vështirësi.

min.52. Baftu gjuan nga afërsia, pret Koliqi.

min.56. GOOOOOL. Hajdari shpërthen nga e majta, harkon në brendi, Nikaq shënon nga afërsia, 0;3.

min.60. Largohet Gripshi, futet Fetahaj. Kartoni i verdhë për kapitenin e Ballkanin,

min.61. Gjilanin e shpëton shtylla.

min. 62.Zeka ndëshkohet me karton të verdhë.

min.63. Progni nuk gjuan në portën e zbraztë.

min.64. Gjuan Baftiu, pret Koliqi.

min. 65.Largohet Potoku, futet Kapra.

min. 69. Hajdari i vetmuar gjuan lart mbi portë.

min. 70. Largohet Nikaq, futet Kqiku.

min. 76. Largohet Kqiku i lënduar, futet Kelmendi.

min. 79. Sinani ndëshkohet me karton të verdhë,

min. 81. GOOOOL. Hila shënon tregolësh. Rezultati 0:4.

min. 84. Pas pasimit të Thaqit, Daku nga 5 metra gjuan mbi portë.

min. 89. Karton i verdhë Jackson Ferreira.

min. 90. Tre minuta lojë shtesë.

90+3. Zeka dhe Ferreira pas dy kartonëve të verdhë ndëshkohen me të kuq.

90+4. Largohet Progni, futet Halili.

Mbyllet ndeshja 0:4

You Might Also Like